Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ponad 2,3 mln zł na nowe inwestycje w powiatach wyszkowskim i ostrowskim

26.06.2020

Już wkrótce, dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości prawie 1,5 mln zł w powiatach ostrowskim i wyszkowskim zrealizowanych zostanie 16 inwestycji drogowych w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych.

W ramach programu MIAS sołectwa otrzymają z budżetu Mazowsza blisko 677 tys. zł na realizację 68 projektów służących lokalnym społecznościom. Jednocześnie dzięki dofinansowaniu w wysokości 171,9 tys. zł wyremontowanych zostanie 9 strażnic OSP.

25 czerwca umowy w tych sprawach podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci. Uczestniczył radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Budowa dróg dojazdowych do pól i budowa zbiorników wodnych

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel w sumie ponad 30 mln zł. Dzięki temu wsparciu samorządowcy z subregionu ostrołęckiego zrealizują w tym roku 48 inwestycji – 16 z nich w powiatach ostrowskim i wyszkowskim.

To ważne i w wielu przypadkach długo wyczekiwane inwestycje. Z punktu widzenia rolników dobra i przejezdna w każdych warunkach pogodowych droga to szansa na sprawne dotarcie do miejsca pracy. Natomiast modernizacja zbiorników retencyjnych z pewnością wpłynie na zwiększanie zasobów wody, które można wykorzystywać na polach uprawnych, co z kolei jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresach suszy – dodaje Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

Modernizacja czy budowa dróg to bardzo kosztowne inwestycje. Niestety w przypadku wielu samorządów często trudne do zrealizowania ze względu na ograniczony budżet. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się wygospodarować środki, które pomogą rozwinąć sieć dróg wiejskich – dodaje Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Więcej informacji na stronie: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009