Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn bezkonkurencyjne w konkursie orkiestr dętych KSOW

16.09.2013

W sobotę 14 września 2013 roku w Wyszogrodzie zakończono konkurs na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim. Po ocenie dziewięciu z dwunastu zgłoszonych orkiestr, które stawiły się na przegląd finałowy, komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ex aequo dwóch pierwszych miejsc dla OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn.

Ten dzień w Wyszogrodzie rozbrzmiewał trąbkami, puzonami, fletami, waltorniami i wieloma innymi instrumentami muzycznymi. Przez cały dzień komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oceniała dobór repertuaru muzycznego i jego zróżnicowanie, musztrę paradną i spójność umundurowania, a przede wszystkim ogólny poziom wykonania konkursowego na żywo.

Dziewięć orkiestr przyjechało do Wyszogrodu ze wszystkich stron województwa mazowieckiego starając się jak najlepiej zaprezentować nie tylko komisji konkursowej, ale także zgromadzonej w amfiteatrze publiczności. Były więc marsze, utwory muzyki klasycznej i nowoczesnej, pokazy mażoretek i zabawne układy choreograficzne samych muzyków. Nie brakło najmłodszych wykonawców (szczególne brawa dla kilkuletniego perkusisty z OSP Łukomie), wokalistek i wokalistów czy charyzmatycznych dyrygentów kreślących pałeczkami skomplikowane pełne emocji wzory.

Ostatecznie laureatami pierwszego w historii konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim zostali:

  • OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn – I miejsce
  • OSP Bogate – II miejsce
  • OSP Joniec – III miejsce
  • OSP Kaski i OSP Liw – wyróżnienia

Dyplomy w konkursie wręczył podczas finałowej gali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik z towarzyszeniem Burmistrza Miasta i Gminy Wyszogród Mariusza Bieńka oraz członków jury pod przewodnictwem artysty muzyka Andrzeja Batora.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają także nagrody finansowe na zakup niezbędnego sprzętu i instrumentów w wysokości 7 tys. zł, 4 tys. zł i 2 tys. zł, a wszyscy uczestnicy, prócz emocji i wspomnień, zabrali do domów drobne upominki od Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich.

Na relację telewizyjną z finału konkursu zapraszamy do WIEŚci z Mazowsza na antenie TVP Warszawa w środę 25 września br. o godz. 17:50 (powtórka w sobotę o godz. 10:20) lub na stronę internetową TVP Warszawa.

KSOW w Województwie Mazowieckim serdecznie dziękuje wszystkim orkiestrom za udział w konkursie życząc jeszcze wielu udanych koncertów oraz Miastu i Gminie Wyszogród za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009