Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Najlepsi dziennikarze wybrani

18.10.2013

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim zakończyła pierwszą edycję konkursu na najlepszy materiał prasowy, radiowy lub telewizyjny poświęcony rozwojowi obszarów wiejskich w Województwie Mazowieckim.

Komisja konkursowa po analizie nadesłanych materiałów i dyskusji postanowiła przyznać:

W kategorii materiałów prasowych:

I miejsce Redaktorowi Maciejowi Miłoszowi z Dziennika Gazeta Prawna za artykuł „Wieśczuch, poprawiona wersja mieszczucha”, w którym w sposób wyjątkowo przystępny i interesujący opisał trudne problemy dotyczące transformacji na mazowieckiej wsi.

II miejsce Redaktor Beacie Modzelewskiej z Tygodnika Ostrołęckiego za artykuł „Jesteśmy krainą mlekiem płynącą”, w którym wierne oddała specyfikę pracy producenta mleka w kontekście realiów rolnictwa północnego Mazowsza.

III miejsce Redaktorowi Stanisławowi Jastrzębskiemu z Tygodnika Siedleckiego za artykuł „Gospodarstwa ekologiczne” za niezwykle przystępne opisanie realiów produkcji żywności ekologicznej i wytwarzanej zgodnie tradycjami wsi mazowieckiej.

W kategorii audycji radiowych:

I miejsce Redaktor Elżbiecie Abramczuk – Kalinowskiej z Radia Bogoria za audycję „Chełmoński obecny” w której autorka bardzo umiejętnie połączyła walory poznawcze, edukacyjne i popularyzatorskie historii i realiów dziedzictwa kulturowego mazowieckiej wsi.

W tej kategorii Komisja postanowiła nie przyznawać II i III miejsca.

W kategorii audycji telewizyjnych:

I miejsca nie przyznano.

II miejsce Redaktorowi Sebastianowi Śmietanowskiemu z TVP Regionalna za audycję „Spółdzielnia socjalna” w której dobierając tematy społecznie ważne adresował je do mieszkańców konkretnych wsi i społeczności.

III miejsce Redaktor Annie Grabianowskiej – Szymczak z TVP Regionalna za audycję „Przedszkola w gminie Zabrodzie” w której odważnie wyeksponowała trudny problem społecznego niezrozumienia dla wysiłków gminnego samorządu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie problemami mazowieckiej wsi i rolnictwa.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009