Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ponad 6,2 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionie radomskim

09.06.2018

Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował o przyznaniu ponad 6,2 mln zł na realizację 67 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 59 gmin i powiatów z subregionu radomskiego. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu radomskiego.

– Inwestycje drogowe to szczególnie ważne zadania w każdej gminie i każdym powiecie. A dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych to duże ułatwienie nie tylko dla rolników w ich codziennej pracy, ale także wszystkich mieszkańców terenów wiejskich. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przeznaczyć środki na budowę i modernizację dróg – podkreśla członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 311 zadań. Na ich realizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 30 mln zł.

W podpisaniu umów uczestniczyli również Bożenna Pacholczak – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek – radny województwa mazowieckiego, Leszek Przybytniak – radny województwa mazowieckiego oraz Kazimierz Porębski – zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009