Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

Miodobranie w skansenie

19.06.2018

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na „Miodobranie w skansenie” – barwną imprezę folklorystyczną poświęconą słodkim przysmakom prosto z ula, podczas której można podziwiać dzieła twórców ludowych, potańczyć w rytm skocznej muzyki, a przede wszystkim  zrobić zapas miodu na całą zimę!

1 lipca br. w sierpeckim skansenie odbędzie się prawdziwe święto pszczelarzy,  czyli impreza plenerowa „Miodobranie w skansenie”, podczas której muzealne zagrody i pasieki zamienią się w pszczeli raj. Każdy uczestnik imprezy  będzie mógł zaopatrzyć się w cenne słodkie zapasy na jesień i zimę. Warto zrobić to właśnie teraz, kiedy oferta większości pasiek jest tak szeroka.

W godzinach 10:00 – 18:00 na terenie muzeum zawodowi pszczelarze będą prezentować technikę podbierania miodu. Miejscem pokazów pszczelarskich będą zagrody i pasieki na terenie skansenu. Impreza ma na celu popularyzację leczniczych właściwości miodu. Będzie można zaopatrzyć się w różne rodzaje miodu, pierzgę, propolis, kit i mleczko pszczele, a także wyroby regionalne i tradycyjne jedzenie. Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów folkowych.

Więcej informacji na stronie: www.mwmskansen.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009