Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Miodobranie w skansenie

19.06.2018

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na „Miodobranie w skansenie” – barwną imprezę folklorystyczną poświęconą słodkim przysmakom prosto z ula, podczas której można podziwiać dzieła twórców ludowych, potańczyć w rytm skocznej muzyki, a przede wszystkim  zrobić zapas miodu na całą zimę!

1 lipca br. w sierpeckim skansenie odbędzie się prawdziwe święto pszczelarzy,  czyli impreza plenerowa „Miodobranie w skansenie”, podczas której muzealne zagrody i pasieki zamienią się w pszczeli raj. Każdy uczestnik imprezy  będzie mógł zaopatrzyć się w cenne słodkie zapasy na jesień i zimę. Warto zrobić to właśnie teraz, kiedy oferta większości pasiek jest tak szeroka.

W godzinach 10:00 – 18:00 na terenie muzeum zawodowi pszczelarze będą prezentować technikę podbierania miodu. Miejscem pokazów pszczelarskich będą zagrody i pasieki na terenie skansenu. Impreza ma na celu popularyzację leczniczych właściwości miodu. Będzie można zaopatrzyć się w różne rodzaje miodu, pierzgę, propolis, kit i mleczko pszczele, a także wyroby regionalne i tradycyjne jedzenie. Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów folkowych.

Więcej informacji na stronie: www.mwmskansen.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009