Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Muzyka tradycyjna w muzeum w Przysusze

20.02.2019

22 lutego o godz. 18.00 w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze organizowany jest koncert z okazji 205. rocznicy urodzin Oskara Kolberga – polskiego kompozytora, etnografa i folklorysty, urodzonego w Przysusze w 1814 roku.

Wystąpią: Kapela Niwińskich i Muzykanci z okolic Przysuchy.

W programie: muzykowanie na dwoje skrzypiec, bęben i basy, potańcówka oraz prezentacje filmów o muzykantach i wspomnienia o nich. Urodzinowe spotkanie w gronie twórców ludowych, muzykantów i miłośników muzyki tradycyjnej będzie również okazją do prezentacji publikacji muzycznych promujących Region Radomski; miejsca niezwykle bogatego i fascynującego w dziedzinie muzyki wiejskiej. Piątkowy koncert w muzeum będzie spotkaniem dwóch generacji pasjonatów tradycyjnej muzyki. Podczas urodzinowego koncertu Kapela Niwińskich zaprezentuje projekt Skrzypce Bogusza, poświęcony tradycji muzycznej legendarnego skrzypka Jana Bogusza z Kamiennej Woli – wsi położonej na pograniczu radomsko-opoczyńskim.

Więcej informacji na stronie: www.muzeum-radom.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009