Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„W poszukiwaniu innowacji” - relacja z wyjazdów studyjnych

05.11.2019

Partner KSOW Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju w ramach realizacji operacji „W poszukiwaniu innowacji” w dniach 24-25.X.2019 r. oraz 28-29.X.2019  r. zorganizowało wyjazdy studyjne do Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach, prowadzonego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ideą tworzenia i funkcjonowania Inkubatorów Przetwórczych w Polsce i innych krajach, zapoznania się z genezą utworzenia Inkubatora w Dwikozach, zasadami funkcjonowania oraz wymogami i standardami określonymi przepisami dla tego typu obiektów, poznania formy korzystania z Inkubatora przez potencjalnych użytkowników oraz zasady promocji wyrobów.

W drugim dniu wyjazdu uczestnicy udali się z wizytą do gospodarstw rolnych korzystających z usług Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach specjalizujących się w produktach lokalnych.

W ramach wizyty odwiedziliśmy:

- Inkubator Przetwórczy w Dwikozach, uczestnicy poznali genezę funkcjonowania Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach prowadzonego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, który powstał w 2016 roku w celu zapewnienie dostępu do infrastruktury niezbędnej do wytwarzania regionalnych produktów na bazie lokalnego surowca i tradycji.

- „Spiżarnię Sandomierską” która stwarza możliwość upowszechnienia rolno-ogrodniczej specyfiki produkcyjnej Ziemi Sandomierskiej.

- Winnicę Sandomierską w Górach Wysokich, która jest częścią działalności prowadzonej przez rodzinę, gdzie ojciec właściciela winnicy produkuje tzw. Sery Sandomierskie – od Dziedzica.

- Gospodarstwa agroturystyczne w m. Obrazów.

Obrazów w powiecie sandomierskim jest gminą typowo sadowniczą. Uprawy sadownicze zajmują około 4800 ha. Przeważają jabłonie, choć uprawiane są i inne gatunki np. wiśnie, śliwy, morele oraz czarna porzeczka.

Celem operacji było przeszkolenie uczestników wyjazdów studyjnych w zakresie wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w zakresie współpracy i wsparcia sprzedaży detalicznej bezpośredniej.

Grupę docelową stanowili rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich z terenu województwa mazowieckiego.

Tekst: Stowarzyszenie LGD Razem dla Rozwoju

Fotorelacja 24-25.X.2019 r.

wyjazd studyjny-zdjęcie grupowe uczestników

wyjazd studyjny-zdjęcie grupowe uczestników

Fotorelacja 28-29.X.2019 r.

wyjazd studyjny-zdjęcie grupowe uczestników

wyjazd studyjny-zdjęcie grupowe uczestników


                      


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009