|

Orkiestra Dęta Moderato z Warki najlepsza w konkursie KSOW!

Do zwyciezców trafiły pamiątkowe czeki

12 czerwca do Kask w gminie Baranów zjechało 13 wspaniałych orkiestr dętych walczyć o tytuł najlepszej w 2022 roku.

Miejska Orkiestra Dęta Moderato z Warki, mimo, że do występu przystąpiła wysiadając prosto z autokaru, okazała się najlepsza „rozkręcając się” z utworu na utwór. I tym samym 10.000 zł ufundowane przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim wraz z tytułem „Najlepszej orkiestry dętej KSOW na Mazowszu” pojechało w tym roku właśnie do Warki. Ale zanim do tego doszło trzynaście wspaniałych orkiestr przedstawiło się baranowskiej publiczności grając zarówno orkiestrowe  standardy, jak i nowoczesne aranżacje muzyki rozrywkowej. Wyrównany poziom tegorocznego konkursu sprawił, że zarówno na drugim jak i na trzecim stopniu podium stanęło po dwie orkiestry. I tak nagrody po 7. 500 zł za II miejsce powędrowało do Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb oraz  Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krzynowłoga Mała. III miejsca i nagrody po 4.000 zł wywalczyły w Kaskach Orkiestra Dęta OSP Łukomie (gmina Rościszewo) oraz Orkiestra Dęta OSP Błędów. Pozostałych 7 orkiestr z Kask wyjechało z wyróżnieniami w kwocie 2.500 lub 2.000 zł, bo każda z nich na scenie dawała z siebie wszystko i zostawiła na konkursie sporo potu.

Cały dzień koncertom bowiem towarzyszyło piękne czerwcowe słońce, więc żartowano nawet, że „przeżycie” na scenie tych 20 minut występu to powinna być dodatkowa punktacja ?

Pamiątkowe czeki, a także upominki dla najmłodszych muzyków wręczali na koniec uroczyście Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcin Podsędek, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop – Szczypiorska, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Radosław Rybicki i Członkowie Komisji Konkursowej Marian Chmielewski i Mirosław Chilmanowicz.

Dziękujemy Gminie Baranów (miejsce finału nie było przypadkowe, bowiem to właśnie Orkiestra OSP Kaski wygrała nasz konkurs w roku ubiegłym, a i na koniec tegorocznego konkursu dała jako gwiazda brawurowy występ oklaskiwany przez licznie zgromadzaną publiczność) za współorganizację koncertów, a wszystkim uczestnikom za przepiękne wykonania i dobrą zabawę.

Tegoroczni zwycięzcy - Orkietra Moderato z Warki

II miejsce dla Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Krzynowłoga Mała

III miejsce dla Orkiestry OSP Łukomie

Orkiestra Dęta OSP Bielsk

Orkiestra Dęta OSP Zawidz

Orkiestra Dęta Sienno

Orkiestra Pruszkowianka to także wspaniała sekcja doboszy

Przedsięwzięcie to współpraca Województwa Mazowieckiego i Gminy Baranów

Występom przysłuchiwali się mieszkańcy całego Mazowsza

Słowo do uczestników od Marszałka Województwa Mazowieckiego skierował Dyrektor Departamentu Rolnictwa UMWM Radosław Rybicki

Nagrody wręczał m.in. Wiceprzewodniczący Sejmiku Marcin Podsędek