|

Ruszył nabór zdjęć do IV edycji Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej

Amerykański fotograf Adam Anselm twierdził: „Nie robisz zdjęcia tylko aparatem. Do fotografii włączasz wszystkie zdjęcia, które widziałeś, książki, które przeczytałeś, muzykę, którą słyszałeś, ludzi, których kochałeś.” Mamy nadzieję, że kultura Mazowsza i jego mieszkańcy będą stanowić bogatą inspiracją dla nadsyłanych zdjęć kulinarnych w tegorocznej odsłonie konkursu.

Jak pokazały trzy poprzednie edycje konkursu wśród miłośników fotografii znajdują się również pasjonaci kuchni mazowieckiej, dla których konkurs jest zabawą smakiem, światłem i kompozycją. Celem konkursu jest niezmiennie upowszechnienie mody na podróż przez świat pełen smakołyków kuchni mazowieckiej, jej kolorów i struktur.

Kategorie, w których można nadsyłać zdjęcia, są następujące:

  1. Kategoria „Lista Produktów Tradycyjnych” – tematem kategorii jest hasło, które stanowi podstawę do dowolnej interpretacji przedstawienia: produktu, potrawy lub napoju wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza https://www.gov.pl/web/rolnictwo/woj-mazowieckie
  2. Kategoria „Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – tematem kategorii są: produkty, potrawy lub napoje posiadające logotyp Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze (wykaz produktów z certyfikatem logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze).  

Swoje zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursu nadsyłajcie na adres fotografiakulinarna@mazovia.pl .

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 146.

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2021 r.

Pliki do pobrania

Regulamin

Formularz dla osób niepełnoletnich

Formularz dla osób pełnoletnich

Źródło: www.mazovia.pl