|

Wizyta studyjna do LGD Korona Północnego Krakowa

grafika ozdobna

LGD Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza przedstawicieli KGW z powiatu płońskiego do udziału w wizycie studyjnej pn. „Poznajemy markę lokalną Spichlerz Koronny – wizyta studyjna”.

Wyjazd został zorganizowany we współpracy z LGD- Korona Północnego Krakowa i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kwota uzyskanego dofinansowania wynosi 36.700,00 zł.

Wizyta do Zagórzyc Dworskich odbędzie się w terminie 1-3 września 2023r.

Celem projektu jest wykorzystanie potencjału i rozwijanie kompetencji kobiet z KGW z naszego obszaru. Podczas wizyty uczestnicy poznają nowe rozwiązania i wzorce przy projektowaniu i wdrażaniu lokalnych inicjatyw poprzez odwiedzane KGW, wymienią się wiedzą i doświadczeniem w zakresie identyfikacji, podnoszenia jakości, promocji i budowania marki produktów lokalnych oraz wykorzystania zasobów lokalnych. Będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu „Rola marki lokalnej w promocji i sprzedaży lokalnych produktów na przykładzie Marki Lokalnej Spichlerz Koronny”. Ponadto zaplanowano wizytę u lokalnych producentów, którzy uzyskali lokalny znak jakości: serów na terenie farmy Manowce oraz przetworów z róży pomarszczonej.

Kolejnym punktem programu będą warsztaty z przygotowania potraw z produktu regionalnego- czosnku (dania słone i słodkie z czosnkiem- czekoladki z czosnkiem, bigos z jabłek, zupa z ciecierzycy z czosnkiem) przez Stowarzyszenie Wesołe Kumoszki, które działa również jako KGW  oraz degustacja produktów lokalnych połączona ze spotkaniem „Metody sprzedaży na przykładzie Wielkowiejskiego Targu”. Trzeciego dnia uczestnicy zwiedzą stoiska i atrakcje XIII Małopolskiego Święta Warzyw. Podczas realizacji wizyty będzie możliwość prowadzenia dyskusji i dzielenia się wiedzą i doświadczeniami ze zrealizowanych przedsięwzięć i podejmowanych inicjatyw, ze szczególnym uwzględnieniem projektów stymulujących lokalny rozwój, promujących lokalne produkty oraz partnerską współpracę.

Mamy nadzieję, że organizacja wizyty studyjnej przyczyni się do identyfikacji dobrych, sprawdzonych przez KGW z innych terenów, innowacyjnych rozwiązań w zakresie podnoszenia jakości, tworzenia strategii promocji i budowania marki produktów lokalnych, regionalnych i zasobów lokalnych, które można przenieść na własne podwórko.

Planujemy udział 30 osób w wizycie  studyjnej. O zakwalifikowaniu do wyjazdu decydować będzie kolejność zgłoszeń po jednej osobie z każdej organizacji. Kolejne osoby z danej organizacji będą zapisywane na listę rezerwową.  W przypadku wolnych miejsc dopuszczamy możliwość udziału większej liczby osób z jednego KGW lub udział osób z innych stowarzyszeń zainteresowanych rozwojem produktu lokalnego.

Ze względu na sprawy organizacyjne bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wizycie do 30 czerwca 2023 r.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie, nr tel. 23 661-31-61, lub e-mailowo:  biuro@lgdpm.pl

Poniżej program wizyty, który może jeszcze ulec niewielkim zmianom.

Źródło: LGD Przyjane Mazowsze


PLIKI DO POBRANIA