|

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do konkursu!

Rusza kolejna edycja konkursu „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”.

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim proponuje corocznie różne konkursy dla konkretnych grup docelowych – orkiestr dętych, liderek wiejskich, sołectw i kół gospodyń wiejskich. 

Do 31 sierpnia 2023 roku (jako końcowa data wpływu zgłoszenia) czekamy tym razem na aktywne KGW, które chcą pochwalić się swoją działalnością i sięgnąć po tytuł Najlepszego KGW 2023 na Mazowszu!

Szykujcie zatem formularze zgłoszeniowe i dokumentację fotograficzną, przygotowujcie przepisy kulinarne produktów tradycyjnych i regionalnych, na bazie których planuje się w latach kolejnych  wydać  kolejne wznowienie książki kucharskiej mazowieckich gospodyń (I wydanie miało miejsce w 2020 r.) lub inne podobnego charakteru wydawnictwo. Przepisy wielu KGW już goszczą na mazowieckich stołach!

Zwycięskie KGW może wzbogacić się nawet o 10.000 zł, ale i pozostali na podium również zostaną nagrodzeni, bowiem dysponujemy łącznym budżetem nagród finansowych 40.000 zł. To może być potężny zastrzyk dla Waszej działalności, ale równie ważne jest przekazanie przez Was dobrych praktyk dla innych, mniej aktywnych KGW!

Zadanie będzie zrealizowane w ramach Pomocy Technicznej PROW 2014-2020, projekt „Działalność KSOW PROW 2014-2020 – 2023 rok”.