|

Co Europa robi dla mnie?

grafika ozdobna

W maju obchodzimy 20-lecie Polski w UE, pod hasłem: Dobrze, że jesteśmy razem. Z tej okazji przyjrzyjmy się danym i przypomnijmy — dlaczego warto być częścią wspólnoty?

Odpowiedzi dostarcza strona internetowa Co Europa robi dla mnie, na której znajdziemy setki przykładów pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w nasze życie. Zarówno na poziomie globalnym — poziomie państw wspólnoty — jak i na poziomie lokalnym.

Ponad 1 700 miejsc

W sekcji W moim regionie użytkownicy mogą znaleźć informacje o projektach wspieranych przez UE w swojej okolicy. Ta sekcja obejmuje ponad 1700 lokalizacji w całej Unii Europejskiej. Dodano też nową funkcję, która pozwala przeglądać poszczególne projekty, widoczne jako "pinezki" na mapie.

Ponad 400 migawek z działań Unii dla obywateli

W sekcji W moim życiu użytkownicy mogą wybierać spośród 400 krótkich informacji (wkrótce będzie ich więcej), aby dowiedzieć się, jak Unia wpływa na rodzinę, opiekę zdrowotną, hobby, podróże, bezpieczeństwo, wybory konsumenckie i prawa socjalne.

Co dalej?

W trzeciej części (obszary działań), która zawiera dłuższe artykuły o polityce Unii, omówiono osiągnięcia poprzedniej kadencji Parlamentu oraz przyszłe perspektywy. Skupiono się na opiniach i obawach obywateli oraz ich oczekiwaniach wobec działań Unii.


W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie postawione w tytule, warto zajrzeć także na bardziej szczegółową, naszą krajową mapę dotacji:

Mapa dotacji

Źródło: ksowplus.pl