|

Wyścig Ojcowie na Start znów w Nadarzynie!

8 czerwca w Nadarzynie odbędzie się XIV edycja wyścigu Ojcowie na Start - Rodziny na Start! To największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce.

W tym roku będzie jej towarzyszyć piknik dla całych rodzin. Zapisy drużyn rodzinnych już ruszyły!

Pasjonatów rowerów i miłośników rodzinnego spotkania zapraszamy na stadion Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskiej 20. To tu znajdują się start i meta wyścigu.

Mogą w nim uczestniczyć wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której chodzą. Wystarczy zarejestrować się przez stronę internetową http://pruszkow.ojcowienastart.pl/ oraz wnieść opłatę rejestracyjną za rodzinę w wysokości 50zł. Limit miejsc w wyścigu to 999.

O godzinie 10.00 wystartuje Wyścig Główny, gdzie na trasie o długości około 7,5 km, zabezpieczanej przez wolontariuszy oraz odpowiednie służby, do rywalizacji przystąpią grupy młodych pasjonatów dwóch kółek z opiekunami, oczywiście w podziale na chłopców i dziewczynki.

O godzinie 12.00 rusza Wyścig Przedszkolaków - będą się ścigać na bieżni stadionu, pod czujnym okiem opiekunów oraz kolegium sędziowskiego.

Każde dziecko za ukończenie wyścigu otrzyma pamiątkowy medal, a trzy najlepsze osoby w każdej kategorii puchary.

Zawodnicy jadący na trasie Wyścigu Głównego otrzymają elektroniczne chipy, które należy przymocować do roweru dziecka. To one mierzą czas przejazdu dzieci. Najmłodsi rowerowi maniacy, jadący w Wyścigu Przedszkolaków, będą klasyfikowani przez sędziów, którzy dokładnie ustalą kolejność ukończenia wyścigu i miejsca na podium.

 Cel wyścigu to integracja rodzinna oraz wspólny wysiłek na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny, bo wyścigowi towarzyszy zawsze piknik rodzinny – mówi Grzegorz Stanio, dyrektor Szkoły Podstawowej Sternik w Pruszkowie przy ul. Staszica.

Organizatorami wyścigu są rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki oraz działającego przy szkole Przedszkola Promienie. Wyścig odbywa się także dzięki uprzejmości władz Nadarzyna oraz sponsorów. Będzie mu towarzyszyć piknik z atrakcjami dla całej rodziny, w tym m.in. dmuchańcami, boiskiem piłkarskim oraz animacjami dla najmłodszych.

Zasady wyścigu są bardzo proste: drużyna składa się z rodzica i przynajmniej jednego dziecka. Musi przejechać określoną trasę w jak najkrótszym czasie.  Jeśli drużyna ma kilkoro dzieci w różnym wieku system zapisów automatycznie dopasuje dzieci do odpowiednich kategorii a rodzice mogą pojechać z wybranym dzieckiem. Udział rodziców w przejeździe ma charakter motywujący, integrujący i zabezpieczający, przy czym rodzic musi również dojechać do mety jako warunek klasyfikacji.

UWAGA: uczestnicy wyścigu muszą mieć kask, a do rywalizacji dopuszczane są jedynie rowery dwukołowe. 

Wyścig Ojcowie na start to największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce. Partnerem imprezy jest Gmina Nadarzyn.

Do zobaczenia na trasie wyścigu w Nadarzynie!

Biuro zawodów znajduje się na stadionie w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskiej 20, czynne jest od godziny 8.00 do 9 30, można w nim odebrać chipy i numery zawodów.

Wymogi – rejestracja drużyny pod adresem http://pruszkow.ojcowienastart.pl/

Źródło: Stowarzyszenie Rodziców na Fali