|

KSOW i KGW obok Ciebie!

Koła Gospodyń Wiejskich rozruszają każdą społeczność.

Przeżywają renesans. Rodzą się na nowo, reaktywują, ale i powstają całkiem nowe. Z myślą o nich Samorząd Województwa Mazowieckiego proponuje co roku system dotacji i wsparcia „Kobiety gospodarne i wyjątkowe”,  a Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim organizuje konkurs „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” czy konkurs „Najaktywniejsza liderka wiejska”.

W 2022 roku chcemy także Koła Gospodyń Wiejskich pokazywać szerszej publiczności. Pokazywać ich działalność, promować sukcesy i zaprzyjaźniać z lokalnymi społecznościami. Stąd kampania „KSOW i KGW obok Ciebie”, która rozpoczęła się 11 i 12 czerwca obecnością w Płońsku na Krajowych Dniach Pola i w Kaskach w gminie Baranów podczas Konkursu na najlepszą orkiestrę dętą KSOW.

Do dyspozycji Kół dajemy namiot wystawienniczy, który zaproszone koła wypełniają, regionalnym i lokalnym jadłem, muzyką, rękodziełem. Chcemy, by przez cały dzień odwiedzający imprezy plenerowe mogli posmakować, porozmawiać, posłuchać, obejrzeć. Albo nawet dowiedzieć się, że KGW to nie relikt przeszłości i wyłącznie kulinaria. Że to dzisiejsza kreatywność, aktywność i gospodarność.

W Płońsku gościliśmy na stoisku KGW Skarżyn. W Kaskach KGW Baranów, KGW Gole i KGW Drybus. W lipcu planujemy odwiedzić z Kołami Gospodyń Wiejskich Sierpc, Gostynin i Radom. By hasło „KSOW i KGW obok Ciebie” nie zostało tylko papierowym sloganem.

Odwiedzający namiot KSOW

dekoracja stoiska KGW Skarżyn

Przedstawicielki KGW Skarżyn

Kaski - na stoisko zawitała nawet Komisja Konkursowa oraz Wójt Gminy Baranów Pani Agata Trzop-Szczypiorska