|

Zapraszamy na Targi WORLD FOOD POLAND

Tegoroczna edycja targów odbywa się całkowicie on-line - WorldFood Poland Virtual Expo to dostęp do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej

Targi WORLD FOOD POLAND są organizowane od 2014 roku. Ostatnia edycja targów (sprzed Covid-2019) cieszyła się dużym zainteresowaniem. W targach brało udział:

  • 352 wystawców;
  • 6823 odwiedzających, w tym 1014 osób z zagranicy;
  • 25 państw, w tym 9 pawilonów narodowych (Włochy, Ukraina, Tajlandia, Azerbejdżan, Sri Lanka, Malezja, Korea Południowa, Białoruś, Hiszpania).

44% odwiedzających wybrało targi ze względu na produkty ekologiczne, naturalne i tradycyjne, a co ważne aż 66% odwiedzających to kadra kierownicza, podejmująca decyzje w sprawach nowych kontraktów. Największym atutem targów jest darmowa usługa matchmakingu, umożliwiająca wystawcom zaaranżowanie spotkania handlowego i nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych. Bilans poprzedniej edycji to 389 zorganizowanych spotkań. W spotkaniach uczestniczyli kupcy m.in z: Auchan, Carrefour, E.Leclerc, Ekowital, Eurocash, Ikea Food, Jeronimo Martins, Kuchnie Świata, Lidl, Makro Cash and Carry, Mila, Sps Handel, Tesco, Żabka.

Targi oferują stoiska w 6 sektorach: żywność regionalna, żywność ekologiczna, suplementy diety, napoje alkoholowe, przyprawy i dodatki do żywności, maszyny i technologia produkcji. Są imprezą poświęconą całemu sektorowi spożywczemu - od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Liczne szkolenia, panele dyskusyjne, konferencje i seminaria są doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi trendami w branży spożywczej.  

Tegoroczna edycja targów odbywa się całkowicie on-line - WorldFood Poland Virtual Expo to dostęp do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej, których można zaprosić na spotkanie, a następnie podjąć z nimi współpracę! Wyjątkowa platforma internetowa, która umożliwia spotkanie i współpracę osób związanych z branżą spożywczą, handlem hurtowym i detalicznym oraz sektorem HoReCa. Niezwykle produktywne, wydajne i łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala na spotkanie z obecnymi i potencjalnymi partnerami, sprzedaż produktów i usług, pozyskiwanie nowych dostawców i rozwiązań oraz uzyskanie odpowiedzi od ekspertów branżowych podczas wielu spotkań, dyskusji i konferencji.

Zapraszamy w dn. 20-22 kwietnia w godz. 9:00-17:00

Rejestracja on-line: https://www.worldfood.pl/rejestracja/

 

Szanowni Państwo,
rolnictwo jest dumą naszego regionu. W tej dziedzinie Mazowsze od lat zajmuje czołowe miejsce w produkcji żywności. Stąd pochodzi co drugie jabłko i co czwarta truskawka w Polsce. Z kolei w produkcji papryki województwo mazowieckie wyprzedza nawet Węgry.
Możemy pochwalić się wieloma produktami, posiadającymi własną historię i tradycję. Nasze produkty stały się już silną i wartościową marką. Są rozpoznawalne, lubiane i cenione. Konsumentom kojarzą się z wysoką jakością i niepowtarzalnym smakiem.
Najlepszych produktów roku szukamy m.in. w konkursie o Laur Marszałka. Jest to nasz ukłon w stronę wytwórców, zarówno indywidualnych, jak i firm, których wyróżnia wysoka jakość produkcji, kultywowanie i popularyzowanie mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalność w podejściu do żywności i przetwórstwa.
Z kolei dla osób lubiących fotografować oraz eksperymentować z formą, kolorem i fakturą po raz czwarty organizujemy Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej.
Mamy również za sobą cztery edycje Mazowieckiego Konkursu Serów Zagrodowych. Pokazujemy w nim, jak wspaniałą żywność można wyprodukować we własnym gospodarstwie przy użyciu naturalnych, zdrowych, pachnących lokalnością surowców.
To wszystko sprawia, że regionalni wytwórcy mogą zaprezentować swoje produkty szerszemu gronu, a konsumenci dowiedzieć się, gdzie kupić tradycyjną żywność. Nasze specjały rozpoznawalne są nie tylko na Mazowszu. Pojawiają się również na sklepowych półkach zarówno w kraju, jak i w Europie.

Zapraszam na Mazowsze!
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

 

 

Stawiamy na wysoką jakość
Na rynku spożywczym jest wiele produktów, dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, ale przede wszystkim na jakość. Dbałość o dobór składników, produkcja zgodna z zasadami ochrony środowiska czy unikatowa receptura – tym nasi rolnicy i producenci żywności podbijają serca konsumentów. Do sklepów i na targowiska dostarczają produkty ekologiczne, zdrowe i smaczne. Dzięki temu zdobywają uznanie nie tylko w Polsce, ale i na rynkach zagranicznych.
Nasze specjały to duże pole rozwoju dla rolników, restauratorów, właścicieli gospodarstw turystycznych i drobnych producentów. Kluczem do sukcesu jest zarówno przywiązywanie dużej wagi do jakości surowców oraz samego procesu produkcji, jak też czerpanie z tradycji. Silna reprezentacja mazowieckich marek w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego oraz rosnąca liczba naszych specjałów na Liście Produktów Tradycyjnych potwierdzają, że tradycyjna kuchnia jest doskonałym sposobem na promocję naszego regionu.
Województwo mazowieckie przystąpiło do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w 2008 r. Ta duńska inicjatywa od 1995 r. promuje regionalną żywność opartą na lokalnych produktach. Łącznie działa w niej 45 regionów z państw europejskich i pozaeuropejskich. Logiem Sieci oznaczane są miejsca, które oferują produkty na bazie lokalnego surowca. Na Mazowszu prawo do jego użytkowania przyznaje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Przynależność do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze daje przedsiębiorcom i rolnikom możliwość uczestnictwa w wydarzeniach promocyjnych, warsztatach, wyjazdach studyjnych czy szkoleniach organizowanych lub współorganizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Obecnie mazowiecka sieć liczy 100 podmiotów. Należą do niej rolnicy, ogrodnicy, przedsiębiorstwa rybackie, przetwórcy żywności, restauracje, inne punkty gastronomiczne, obiekty usług hotelarskich oraz hurtownicy, a także sprzedawcy detaliczni.
Serdecznie zapraszam Państwa w kulinarną podróż po Mazowszu – smaczną i wyjątkową. Bogactwo tradycji mazowieckiej kuchni, w towarzystwie malowniczych krajobrazów oraz bogatych historycznie miejsc, to gwarancja wyjątkowej uczty dla wszystkich, którzy odwiedzą nasz region.

Janina Ewa Orzełowska
Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

 

 

Na stoisku województwa mazowieckiego znajdują się:

Kraina Czarnego Bzu - to gospodarstwo na terenie gminy Puszcza Mariańska, w którym zajmujemy się uprawą i przetwarzaniem czarnego bzu.  Krzewy są uprawiane zgodnie z zasadami ekologii, a produkty zachowują najwyższą jakość poprzez tradycyjne metody konserwacji. Czarny bez jest skarbem medycyny ludowej, który znakomicie i w szerokim zakresie może służyć naszemu zdrowiu. Oferujemy m. in. soki i syropy z kwiatów i owoców czarnego bzu z Puszczy Mariańskiej, herbatki ziołowe z kwiatów czarnego bzu oraz czarny bez z jabłkiem.
Info: Budy Kałki 5, 96-330 Puszcza Mariańska, tel. 601 860 972, 604 553 422, www.facebook.com/KrainaCzarnegoBzu/, eko@krainabzu.pl

Zielono Mi - przetwory z borówki amerykańskiej są naszą pasją od wielu lat, dlatego postanowiliśmy podzielić się tym smakiem razem z innymi. Na początku zajęliśmy się konfiturą, która powstaje na podstawie receptury Mamy, z owoców produkowanych we własnym gospodarstwie. Jej skład to: borówka amerykańska, cukier oraz pektyny. Nie dodajemy sztucznych barwników, czy konserwantów: produkt jest w 100% naturalny. Wiemy, że nasze konfitury są zdrowe: na 100g produktu, 83g stanowią owoce borówki amerykańskiej. Nadzorujemy cały proces – od zbioru, przez ręczne wytworzenie produktu, aż do zapakowania w słoik i rozesłania konfitury do Klienta.
Info: Grzędy, ul. Ogrodowa 25, 05-555 Tarczyn, przetworyzborowki.pl

Nalewki Staropolskie - tworzymy zgodnie z wielowiekową recepturą. Owoce z najstarszych odmian, pochodzące z naturalnych upraw z małych, wiejskich sadów, łączone są z najlepszymi rodzajami spirytusu. Nalewki produkowane są metodą domową, całkowicie ręczną. Nie używamy konserwantów, ulepszaczy smakowych, barwników oraz jakichkolwiek środków chemicznych. Smak nalewek wzbogacany jest aromatycznymi przyprawami takimi jak świeże owoce jałowca, rodzynki, wanilia, cynamon w laskach, migdały, goździki, plastry miodu, skórka pomarańczowa i cytrynowa, świeży imbir, kora dębu, wnętrza skorupek orzechów włoskich, świeże pędy sosen. Poszczególne rodzaje są wytwarzane w krótkich seriach.
Info: ul. Krasińskiego 16/113, 01-581 Warszawa, tel.: 22 864 65 47, 501 30 18 19, nalewki@nalewki.pl, www.nalewki.pl

Z miłości do dobrej kuchni, łączenia i wydobywania smaków stworzyliśmy markę ETERNO, manufakturę przetworów owocowych, w której obecnie pracują już 3 pokolenia. Wszystkie przysmaki są w 100% naturalne, bez konserwantów. Wytwarzamy je tradycyjnymi metodami według rodzinnych receptur. Naszym priorytetem jest jakość, a klienci cenią je za oryginalność i smak. Na nikim się nie wzorujemy, wszystkie frykasy to nasze autorskie pomysły. Zaczęliśmy od jednego produktu: Cytrynek z Rumem, który do dzisiaj jest naszym sztandarowym przetworem, a dzięki naszej pasji możemy pochwalić się gamą ponad 50 przetworów.  Wszystkie powstają z dużym zaangażowaniem i dbałością o każdy szczegół i najwyższą jakość. Wiele odmian owoców i warzyw odbieramy od zaprzyjaźnionych, lokalnych rolników i sadowników, wytwarzamy z nich przysmaki wspierające dziedzictwo kulinarne Mazowsza, powracając do rodzinnych, domowych, sprawdzonych receptur. Odkryj radość łączenia przetworów ETERNO, twórz smaczne i naturalne dania, zostań z nami koneserem smaku.
Info: Eterno s.c., 05-800 Pruszków, ul. Przejazdowa 27, eterno@eterno.pl, www.eterno.pl