|

Miód bez tajemnic. Praktyczny poradnik stosowania produktów pszczelich.

Oddajemy w Państwa ręce kolejną, piątą już pozycję z biblioteczki Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Tym razem tematyka dotyczy produktów pszczelarskich.

Jeśli nie będzie pszczół nie będzie też człowieka – to maksyma stara jak świat. Warto więc zadbać o naszych małych, pożytecznych przyjaciół. W Polsce żyje aż 470 gatunków owadów należących do rodziny pszczołowatych. Wszystkie żywią się pokarmem kwiatowym, czyli pyłkiem i nektarem. Jak możemy im pomóc? Sadząc w swoim ogrodzie, na balkonie albo tarasie rośliny miododajne – o kolorowych kwiatach i intensywnej woni, kwitnące między marcem i październikiem. Pomocne są również drzewa np.: czereśnia i wiśnia pospolita oraz krzewy np.: porzeczka czy agrest. A jak wiele pszczoły mają nam do zaoferowania?

Publikacja „Miód bez tajemnic. Praktyczny poradnik stosowania produktów pszczelich”  podpowie jak naprawdę działa miód. Poznają Państwo prawdy i mity o miodzie. Zebraliśmy w niej również przepisy z wykorzystaniem miodu, od nieocenionych Kół Gospodyń Wiejskich z Mazowsza.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją:

Biblioteczka KSOW

Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi publikacjami, gdzie wiedza i praktyka przeplatają się z tym co Państwo lubią najbardziej - przepisami kulinarnymi.

Dotychczas ukazały się:

Poradniki dostępne są również na stoiskach KSOW podczas imprez plenerowych, które odbywają się na całym Mazowszu.

Życzymy przyjemnej lektury.