|

Partnerstwo, potencjał, rozwój – doświadczenia wdrażania LSR 2016-2020

Partner KSOW Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem do Rozwoju zakończył realizację projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji „Dobre praktyki rozwoju LGD Razem dla Rozwoju w ramach wdrażania  Lokalnej Strategii Rozwoju 2016-2020”.

Cel operacji pn. "Partnerstwo, potencjał, rozwój – doświadczenia wdrażania LSR 2016-2020":

było przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju.

Formy realizacji:

Publikacja/materiał drukowany pozwoliła na zidentyfikowanie i zgromadzenie w jednym miejscu katalogu dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Materiał drukowany prezentujący dobre praktyki w formie zdjęć i krótkiego opisu jest skutecznym narzędziem dotarcia do osób odpowiedzialnych za kreowanie zrównoważonego rozwoju na obszarach wiejskich w tym przedstawicieli lokalnych władz, instytucji i organizacji pozarządowych a także osób młodych które stoją przed wyborem drogi życiowej, w tym wyboru zawodu i miejsca do życia.

Folder promocyjny, drukowany pt. „Dobre praktyki rozwoju LGD Razem dla Rozwoju w ramach wdrażania  Lokalnej Strategii Rozwoju 2016-2020”, w nakładzie 2 tys. egz. został rozdystrybuowany do 10 urzędów gmin, 2 powiatów, 8 stowarzyszeń i 2 fundacji z terenu północnego Mazowsza.

Osiągnięte rezultaty:

Osiągniętym rezultatem działań jest zwiększenie aktywności mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym przenoszenie dobrych praktyk rozwoju obszarów wiejskich i kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich.

Realizacja projektu przyczyniła się do osiągnięcia następujących efektów:

podniesienia wiedzy mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju

Grupę docelową stanowią mieszkańcy obszarów wiejskich z terenu LGD Razem dla Rozwoju województwa mazowieckiego.