|

KSOW i KGW obok Ciebie!

fot. BR KSOW, stoisko KSOW i KGW obok Ciebie z odwiedzającymi

16 października br. na Jarmarku Staropolskim w Siedlcach zakończyliśmy tegoroczną kampanię „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich i Koła Gospodyń Wiejskich obok Ciebie”.

Przez pięć miesięcy wraz ze wspaniałymi Kołami Gospodyń Wiejskich jeździliśmy po Mazowszu odwiedzając imprezy plenerowe – targi, dożynki, festyny czy pikniki. Towarzyszył nam zawsze smak, zapach, muzyka ludowa, folklor i rękodzieło – czyli to, z czego słyną KGW na Mazowszu. Przywoziliśmy także zawsze dla Państwa wydawnictwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim m.in. książkę kucharską KGW „Wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie, wyjątkowe smaki”, „Przewodnik po kiszonkach”, miesięcznik „Mazowsze. Serce Polski” czy foldery turystyczne i mapy. W naszym konkursie „Koło fortuny” mogliście sprawdzić swoją wiedzę o Mazowszu, PROW 2014-2020 i KSOW wygrywając drobne upominki od Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Wśród tych upominków znalazły się m.in.  kamizelki i worki odblaskowe, frizby, kubeczki, notesy i długopisy , fartuchy czy rękawice kuchenne. Cieszymy się, że licznie odwiedzaliście Państwo nasze stoisko na tych 15 imprezach i wspólnie poznawaliśmy moc i urok dzisiejszych Kół Gospodyń Wiejskich.

A od 11 czerwca do 16 października poznaliśmy w sumie wraz z Państwem 21 KGW: Koło Gospodyń Wiejskich w Skarżynie (gm. Płońsk); Koło Gospodyń Wiejskich w Golach, Koło Gospodyń Wiejskich w Drybusie, Koło Gospodyń Wiejskich w Baranowie (wszystkie trzy z gm. Baranów); Koło Gospodyń Wiejskich w Zamościu (gm. Rościszewo); Stowarzyszenie Wrzosowisko (gm. Przytyk); Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” w Skrzynnie (gm. Wieniawa); Koło Gospodyń Wiejskich w Goszczynie (gm. Goszczyn); Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale (gm. Siedlce); Koło Gospodyń Wiejskich „Maliszowianki” w Maliszowie (gm. Kowala); Koło Gospodyń Wiejskich „W rumiankowym ogrodzie” w Nieporęcie (gm. Nieporęt); Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Suskach (gm. Długosiodło); Koło Gospodyń Wiejskich w Kozowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łęgu Kościelnym, Koło Gospodyń Wiejskich w Świerczynku I i Koło Gospodyń Wiejskich w Świerczynie Bęchach (gm. Drobin); Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” w Pustelniku (gm. Stanisławów); Koło Gospodyń Wiejskich w Kraśniczej Woli (gm. Grodzisk Mazowiecki); Koło Gospodyń Wiejskich „Miód Malina” w Trębkach (gm. Szczawin Kościelny); Koło Gospodyń Wiejskich w Żdżarze (gm. Kotuń) i Koło Gospodyń Wiejskich w Świniarowie (gm. Łosice). To bardzo aktywne, kreatywne i pracowite Koła, z którymi współpraca była czystą przyjemnością.

Wielkim zaszczytem i honorem było dla nas odwiedzić wraz z nimi: III Krajowe Dni Pola w Płońsku, finał Konkursu na najlepszą orkiestrę dęta KSOW w Kaskach, Miodobranie w Skansenie w Sierpcu, festyn „Koń użytkowy w tradycji polskiej” w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, festyn „Zdrowo na ludowo” w Warce, Piknik Rodzinny w Przesmykach, Dożynki Gminne w Kowali-Stępocinie, Dożynki Województwa Mazowieckiego w Lelisie, Święto Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej koło Serocka, Wielkie Grzybobranie w Długosiodle, Festiwal Folkloru i Kultury „Od kujawiaka do oberka” w Łącku, Dożynki Powiatowe w Drobinie, Dni Kultury Pustelnickiej w Pustelniku koło Stanisławowa, Festyn Ekologiczny w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego czy wreszcie wspomniany na wstępie Jarmark Staropolski w Siedlcach.

Kampania była finansowana w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i mamy w planach jej kontynuację w roku przyszłym. Już dziś zachęcamy państwa do poznawania wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich Kół Gospodyń Wiejskich na Mazowszu!